Gra z międzynarodowymi doktorantami z innych dyscyplin

W dniu 2023.06.19 gościliśmy na Wydziale Architektury ponad 30 doktorantów z kilkunastu różnych krajów z całego świata reprezentujących różne specjalizacje. W trakcie spotkania testowano prototyp gry logicznej, gry urbanistycznej pt. GRA W OSIEDLE . Spotkanie miało na celu sprawdzenie możliwości grania w różne gry przez uczestników nie posiadających wiedzy profesjonalnej (wykształcenia kierunku urbanistyka/architektura/w grupie były tylko dwie osoby po tym kierunku).
Przeprowadzono próby gier 'WOJNA WSKAŹNIKÓW’ 'PASJANS’ oraz 'GRA W SIEDLE’ oraz próby z rzeczywistościa rozszerzoną.

Prowadzenie zajęć dr hab. inż. arch. Tomasz Bradecki

Wydarzenie było jednym z wielu interdyscyplinarnej szkoły letniej INTRAGEN https://portal.polsl.pl/intragen/ współtworzonej przez kilka Wydziałów, dofinansowanej w ramach programu SPINAKER dzięki NAWA – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej pod przewodnictwem Wydziału Elektrycznego (dr hab.inż. M. Stępień).. Była to również okazja do zwiedzania części technicznej i inżynierskiej Areny Gliwice. Dziękujemy @ArenaGliwice za współpracę.