Gramy w Jaworznie w miasto IDEI

O tworzeniu współczesnego miasta będziemy rozmawiać 21 lutego w Jaworznickim Laboratorium Biznesu w ramach cyklicznego wydarzenia Miasta Idei.

Zaczniemy warsztatami z młodzieżą „Grą w osiedle”, co pozwoli zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z gospodarką przestrzenną, planowaniem i rozwojem miasta, a przede wszystkim jej zabudowy. Mieszkańcy będą mogli wcielić się w dewelopera, burmistrza, planistę czy aktywistę społecznego. Te perspektywy pozwolą na zrozumienie, jak skomplikowana jest gra o miasto i da odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby nie było przegranych. Po warsztatach z mieszkańcami o godz. 12.45 rozpoczniemy panel dyskusyjny. Naszymi gośćmi będą: Łukasz Kolarczyk – zastępca prezydenta miasta Jaworzna, dr hab. inż. arch. prof. Politechniki Śląskiej Tomasz Bradecki – Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego; inż. arch Marta Sanigórska – studentka II stopnia na kierunku architektura na Politechnice Śląskiej w Gliwicach; inż. arch Daria Bal – studentka III roku drugiego stopnia Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
Wyborcza.pl Katowice Miasto Jaworzno